Reklāma
Jaunās paaudzes Metabo leņķa slīpmašīnas vēl efektīvākam darbamJau kopš 1960. gada vācu profesionālo instrumentu ražotājs Metabo izmanto vislabākās pieejamās tehnoloģijas, lai radītu modernus elektriskos instrumentus, kas maksimāli atbilst visām lietotāju prasībām. Pirmo slīpmašīnu ar automātisko sajūgu Metabo laida klajā 1966. gadā, un kopš tā laika uzņēmums ir neatlaidīgi strādājis, lai attīstītu savas leņķa slīpmašīnas. 2014. gadā laista klajā jauna līmeņa instrumentu sērija. Metabo jaunais Marathon motors – vēl jaudīgāks un ilgmūžīgāks.

Jebkuras leņķa slīpmašīnas galvenā detaļa ir nevis tās disks, bet gan motors, kas to darbina. Tā kā slīpmašīnām jātiek galā ar lielas noslodzes darbiem, motoram jābūt spējīgam tikt galā ar intensīvu slīpēšanu, griešanu vai frēzēšanu. Kā apgalvo ražotājs, jaunajai Marathon motoru paaudzei nav robežu. No praktiskā viedokļa šie motori daudz labāk izkliedē siltumu, nodrošinot par 50% lielāku griezes momentu un par 20% lielāku jaudu. Uz jaunā motora uzklāta biezāka epoksīdsveķu kārta, kas novērš abrazīvo putekļu iedarbību uz dzinēju. Pievienots arī papildu putekļu aizsargs, kas nodrošina vēl labāku aizsardzību. Tas viss apvienots vienā motorā, kas tagad ir mazāks nekā iepriekš. Rokturim ir mazāks diametrs, kas nodrošina uzlabotu ergonomiku. Metabo apgalvo, ka jaunajiem Marathon motoriem ir vislabākā aizsardzība pret pārkaršanu un lielākā jauda savā kategorijā.

Pasaulē pirmā 1700 W leņķa slīpmašīna

Ievietot motoru, kas spēj nodrošināt 1700 W jaudu, ergonomiskā, neliela izmēra slīpmašīnā ir liels izaicinājums. Jaunās 1700 W Metabo WEPBA 17-125 slīpmašīnas dizains veidots tā, lai nodrošinātu maksimālu jaudu bez jebkādas aizķeršanās. Ir pieejama arī WEPBA 17-150 Quick versija, kur var izmantot lielāka diametra diskus. Abām jaunajām slīpmašīnām ir 3,7 Nm griezes moments, kas nodrošina 11000 apgriezienus minūtē, taču svars ir tikai 2,7 kg. Jaunajiem 1700 W modeļiem ir VibraTech rokturis, kas ievērojami samazina vibrāciju, kā arī ergonomisks drošības slēdzis. Visas jaunās funkcijas samazina instrumenta apkopei nepieciešamo laiku, kas savukārt samazina darba izmaksas.
Drošība pirmajā vietā Visām jaunās sērijas slīpmašīnām ir vairākas drošības funkcijas:

Metabo S-automatic drošības sajūgs. Tas mazina slīpmašīnas atsitiena risku gadījumā, ja iesprūdis tās mehānisms.
Ātro bremžu sistēma. Tās ir Metabo patentētas mehāniskās bremzes, kas apstādina disku 2 sekunžu laikā pēc strāvas padeves pārtraukšanas vai pārrāvuma.
Drošības slēdzis. Izcila ergonomika un pilnīga kontrole pār slīpmašīnu tās darba laikā.
Tacho-Constamatic elektronika. Tā nodrošina ātru darba procesu, saglabājot nemainīgu diska rotācijas ātrumu arī pie lielas slodzes.
Iebūvēts autobalansieris. Tas par 50% samazina roku un plaukstu vibrāciju, vienlaikus pagarinot slīpmašīnas un slīpēšanas disku kalpošanas laiku.

Metabo 1500 W sērija Metabo jaunajā slīpmašīnu piedāvājumā ir arī divas jaunas 125mm versijas. Tās abas nodrošina iespaidīgu 1500 W jaudu, 11000 apgr/min un līdz pat 3,5 Nm griezes momentu, tajā pašā laikā saglabājot 2,5 kg svaru. Šīs slīpmašīnas tiek raksturotas kā “enerģijas avoti”, jo tās nodrošina visilgāko kalpošanas laiku pat pie lielas slodzes.

Ir divi modeļi – Metabo WE 15-125 Quick un Metabo WEA 15-125 Quick. No abiem minētajiem modeļiem WEA 15-125 aprīkots ar iepriekš minēto pretvibrācijas tehnoloģiju.

Metabo W 12-125 Quick slīpmašīna Metabo atjaunojis 1250 W slīpmašīnu sēriju, lai tajā iekļautu W 12-125 Quick. Ar to var izmantot 125 mm diskus, nodrošinot 1100 apgr/min. Tās svars ir tikai 2,4 kg. W 12-125 Quick modelis ir piemērots intensīvai slīpēšanai un griešanai, nodrošinot ātru darba procesu un saglabājot slīpmašīnas ilgo kalpošanas laiku. Tai ir vislielākā jauda savā kategorijā. Tā aprīkota ar Metabo Quick sistēmu, kas ļauj nomainīt disku bez papildu instrumentiem. Atliek tikai nospiest pogu uz slīpmašīnas korpusa.

Metabo WEV 10-125 Quick slīpmašīna Tas ir jaunums Metabo 1000 W motoru sērijā. Slīpmašīna nodrošina 10500 apgr/min un 2,7 Nm griezes momentu. Tās svars ir tikai 2,1 kg. Slīmpmašīnai ir vismazākais roktura diametrs savā jaudas kategorijā. Tā ir maza un parocīga – ērta lietošanai, ja nepieciešams veikt vieglus slīpēšanas, griešanas un frēzēšanas darbus. Slīpmašīnas galvenā priekšrocība ir spēja pilnībā kontrolēt diska apgriezienus, kas padara to par universālu instrumentu ikvienā darba zonā.

Metabo W 9-115 slīpmašīna Tā ir vismazākā slīpmašīna, kas nodrošina 900 W jaudu, 10500 apgr/min un 2,5 Nm griezes momentu. Tās svars ir tikai 2,1 kg. Metabo to raksturo kā izcili ergonomisku instrumentu – tai ir vismazākā diametra rokturis savā kategorijā. Šī ir lieliska slīpmašīna, lai tiktu galā ar viegliem slīpēšanas, griešanas un frēzēšanas darbiem.


Meklēt

Visiem Metabo instrumentiem ir viena kopīga iezīme - tie ir tehnoloģiski moderni instrumenti profesionālam darbam. Jauda un efektivitāte, drošība un ilgs darba mūžs – šie atslēgas vārdi vislabāk raksturo Metabo kvalitāti.